tumblr counter
     
 
    
OTOMASYON
English  
 
 
 
  ROBOTİK PALETLEME SİSTEMLERİ    
 > Paletleme Sistemleri
  >> Robotik Paletleme
  >> Kartezyen Paletleme
  >> Layer Paletleme
  >> Palet Stabilizasyonu
 > Kolileme Sistemleri
 > Paketleme Makinaları
 > Çok Kefeli Terazi
 > Ink-Jet Kodlama Cihazı
 > Big Bag Dolum
 > Stretchleme Makinaları
 > Big Bag Makinaları

FUJI ACE Paletleme Robotunu Tercih Etmek İçin 7 İyi Neden

 

1) Eşsiz Mekanik Tasarım:

Fuji ACE, diğer tüm mafsallı robotlardan farklı, eşsiz bir mekanik tasarıma sahiptir.

Mafsallı kol hareketi bir servomotor, triger kayışı, sonsuz döngülü bilyalı hassas yatak  seti ile sağlanır. Fuji Ace robot diğer endüstriyel robotlardan daha hızlı ve efektif hareket yeteneğine sahiptir. Bu tasarımın   patentli Fuji Robotics’e ait olup dünyada benzeri yoktur.

2) PALETLEME Robotu:

Fuji ACE, paletleme işlemi için özel olarak tasarlanmıştır. Dünya genelinde 2011 itibari ile 11.000'i aşkın paletleme sistemi kurulmuş, her türlü uygulamada başarısı kanıtlanmıştır.

Yalnızca paletleme işlemi için üretilmiş olması, paletlemede de kullanılabilen diğer robotlara göre aşağıdaki üstünlükleri beraberinde getirir.

3) Yüksek Hız Kapasitesi

EC 201 saatte max. 1600 koli hız ile çalışır. Benzer uygulama için 2 adet robotun ulaşacağı hızdan fazlasına tek paletizer ile ulaşır. Bu da yüksek kapasiteli hatlar için görece daha düşük ilk yatırım masrafı demektir.

4) Düşük Enerji Tüketimi

Mekanik yapısı nedeniyle Fuji-Ace benzerlerine göre yaklaşık %50 daha az enerji tüketir. Bunun nedeni, robot z ekseninde yukarı aşağı hareket ettiğinde Fuji-Ace’in içinde yalnızca 1 motorun çalışmasıdır. Buna karşın paletleme işleminde de kullanılan diğer robotlarda bu hareket 2 ya da 3 motor ile sağlanır.  Düşük enerji tüketimi, işletme maliyetinin düşük olmasının yanı sıra çevre dostu operasyon demektir.

5) Kullanım ve Programlama Kolaylığı

Mekanik yapısı ve yazılımı sadece paletleme işlemi için dizayn edilmiştir. Kullanıcı arayüzü; yeni ürün ekleme, paletleme şekillerini değiştirme, kontrol gibi konularda yıllar içinde en sade haline getirilmiş, özel eğitimli personel gerekmeden herhangi bir operatörün rahatlıkla anlayabileceği şekilde basitleştirilmiştir.

6) Düşük Yedek Parça İhtiyacı

Yedek parça sayısının az olması işletme maliyetini düşürmektedir. Ayrıca kullanıcı birçok yedek parçayı kendisi değiştirebilir.

Bakım kolaylığı, yedek parçaların kullanıcı tarafından değiştirilebilir olması teknik servis masrafını ortadan kaldırır.

7) Sistem Entegratörleri

Fuji dünyanın her yerinde sistem entegratörleri ile çalışır. Türkiye ve Ortadoğu distribütörü ve sistem entegratörü 3E OTOMASYON'dur. Entegratörler ihtiyaca en uygun sistemi belirleyip tüm teknik zorlukların üstesinden gelebilecek teknik yeterliliğe sahip firmalar arasından seçilir. Fuji'nin Seattle, ABD merkezinde düzenli eğitimlere katılarak paletleme uygulamaları konusunda uzmanlaşırlar. Paletleme sisteminin kurulumunda sistem entegratörlerinin bilgi ve tecrübesi uygulamanın başarısı açısından çok önemlidir.

    Paketleme  | Kolileme  |  Paletleme  |  Stretchleme  |  Ink-Jet Kodlama
Copyright ©  3E Endüstriyel Elektrik Elektronik Mak. San ve Dış Tic. Ltd. Şti, 2012